0
Twój koszyk

Jak poprawnie nastawić pranie?

Jak nastawić pranie

Choć niektóre obowiązki domowe wykonujesz codziennie, wciąż możesz wątpliwości, jak zrobić to poprawnie. W tym artykule dowiesz się, jak nastawić pranie. Wyjaśnimy m.in. takie kwestie jak to, czy można prać białe rzeczy w proszku do koloru, gdzie wsypać proszek do prania, który środek wybrać lub jak dużo produktu wykorzystać. Zapraszam do lektury!

Na początku warto wiedzieć, że segregacja stanowi kluczowy etap. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy można prać białe rzeczy w proszku do koloru, odpowiedź brzmi – nie. W tym momencie musisz oddzielić biel oraz jasne i ciemne odcienie, ponieważ ubrania mogą się zabarwić lub stracić intensywne kolory. Powinno się je oddzielić również ze względu na temperaturę prania, stopień zabrudzenia czy rodzaj tkaniny. Dalej musisz wsypać detergent oraz wybrać odpowiednie ustawienia, jednak zanim się to stanie, warto pamiętać, że odzież z aplikacjami powinna zostać odwrócona na lewą stronę.

Jak poprawnie nastawić pranie?

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoja biała odzież oraz modele w kolorze będą czyste, wkładaj tyle ubrań, aby nie przekroczyć 3/4 pojemności bębna. Możesz się również zastanawiać, do której komory wsypać proszek. Tam, gdzie znajduje się kwiatek, powinien zostać umieszczony płyn do płukania. Symbolami I oraz II oznaczone są komory na środki piorące do prania wstępnego i zasadniczego. Jeśli korzystasz z krótkiego cyklu, możesz umieścić detergent w drugiej komorze, a w przypadku długiego cyklu – w obu. Jeżeli zastanawiasz się natomiast, ile proszku do prania wsypać, najczęściej będzie to 80-100 gram na 4,5 kg ubrań.

Delikatne rzeczy warto prać w 30 stopniach. Bardzo często wykorzystuje się również godzinny cykl prania w 40 stopniach. Odpowiednie ustawienie urządzenia jest bardzo intuicyjne, a wszystkie informacje znajdują się na programatorze oraz w instrukcji.

Jaki proszek do prania wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jaki proszek do prania wybrać, polecam Ci produkty dostępne w moim sklepie. To tutaj znajdziesz środki do białych oraz kolorowych rzeczy, w których wykorzystane zostały delikatne składniki. Możesz w nich prać zarówno ubrania dorosłych, jak i dzieci. Sprawdź ofertę sklepu i zadbaj o odzież swoją i bliskich!