0
Twój koszyk

Proszek do prania dla alergika – co wybrać?

Najdelikatniejsza skóra występuje u maluchów. To właśnie u nich bardzo łatwo o uczulenia spowodowane np. niewłaściwym proszkiem do prania. Z tego względu przed zakupem produktu, warto dokładnie zapoznać się z jego składem. Należy również uważać na kolorowe opakowania z substancjami o intensywnej woni. Choć wydają się one świetnymi detergentami, środki zapachowe do nich dodawane zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia problemów u alergika.

Do objawów uczulenia należy m.in. świąd skóry, jej zaczerwienienie, przesuszenie, a nawet widoczne pęcherzyki, w których znajduje się płyn. W przypadku dzieci warto być również wrażliwym na wszelkie zachowania odstające od normy. Mogą należeć do nich problemy ze snem czy ogólne napięcie i płaczliwość. Jeśli wystąpią niepokojące sygnały, trzeba szybko udać się do lekarza. Dotyczy to szczególnie małych dzieci.

Jakie proszki wybierać?

Chcesz świadomie wybrać odpowiedni proszek do prania dla alergika? Jest kilka zasad, którymi możesz się kierować. Przede wszystkim warto decydować się na artykuły hipoalergiczne. Nie gwarantuje to braku uczulenia, ale zdecydowanie minimalizuje ryzyko jego wystąpienia. Poza tym należy również sięgać po produkty ekologiczne, a także testowane dermatologicznie. To właśnie dzięki temu alergik może zwiększyć szansę na swój spokój i brak uporczywych objawów uczulenia.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Przede wszystkim należy być czujnym na składy i unikać proszków do prania, na których widnieją np. fosforany, konserwanty oraz środki zapachowe. Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo, możesz również prać ubrania w temperaturze ponad 60 stopni C, a później prasować je. Takie działania pozwolą dodatkowo zlikwidować ewentualne drobnoustroje. Dobrym rozwiązaniem jest również zrezygnowanie z wszelkich płynów, a także wybielaczy.

Jak możesz zauważyć, aby zwiększyć bezpieczeństwo alergika, nie wystarczy jedynie wybrać odpowiedni produkt. Trzeba tu holistycznego podejścia do higieny. Jeśli szukasz naturalnych artykułów, zapraszam Cię do zapoznania się z ofertą moich proszków do prania. Pomogą Ci one zadbać nie tylko o siebie i bliskich, ale również o środowisko!